Poland  Poland

Koh Lipe

Koh Lipe plaże funkcji jasny, spokojny i płytkiej wodzie. Istnieją 4 główne plaże,

 

Pattaya Beach, Koh Lipe

 

Fotografie Bundhaya Resort

Koh Lipe jest bezpośrednio na południe od Koh Adang i jest zamieszkany przez około 500 Chao naam, którzy powiedzieli, że powstały na Koh Lanta w Krabi Province. One istnieć w sprawie połowów, a niektóre uprawy warzyw i ryżu na połechtać części wyspy.

Koh Lipe jest poza jej Tarutao Park Narodowy właściwości, i jako takie jest wyłączone z przepisów ustawowych i prawodawstwa, które chroni pozostałej części parku narodowego. Wyspa jest szybko rosnąca, aby spełnić wymagania wzrost turystyki i stoi sporo problemów ze śmieci i ochrony zwierząt. Jednym z powodów rosnącej liczby turystów jest "Tarutao Survivor" na Reality TV show.

Koh Lipe parku nie jest pod kontrolą, a tym samym stać się głównym miejscem pobytu w tej części parku, ze względu na ograniczone możliwości w Koh Adang. Kilka domku operacji został utworzony w głównej miejscowości wzdłuż wschodniego wybrzeża oraz Pattaya Beach, na południowym brzegu wyspy. Istnieje także jeden lub dwa proste restauracji i sklepów w głównej miejscowości. Możesz chodzić lądową między Hat i miejscowości Pattaya w około 20 do 30 minut, lub długim ogonem pasażerskiego statku do 30B.

Istnieje rafa koralowa wzdłuż południowego brzegu małe wyspy i kilka małych plaży zatokom. W Chao naam może wynająć łódź do pobliskich wysp obrączkowy przez rafy koralowe.

Pattaya Beach jest najładniejsza z dwóch głównych plaże, jak w przedniej części Chao świeckich wsi jest częściowo pokryta łodzi Moorings i niektóre ściółki. Jednak małe wyspy naprzeciwko wsi, Koh kra, ma kilka dobrze zachowanych koralowych i sprawia, że grzywny dla snorkeling. Możesz łatwo pływać tam ze wsi plaży. Bundhaya Resort znajduje się na plaży Pattaya

Można tu obóz lub wynająć chatę od Chao naam na 200B do 300B nocy w każdym z kilku operacji w domku lub w pobliżu głównych miejscowości wzdłuż obu wschodnie i zachodnie wybrzeża.

Miejsc noclegowych & Eat

Oficjalnie Koh Tarutao Park Narodowy jest otwarty tylko od listopada do maja, czyli użytkowników, którzy pojawią się na wyspach w sezonie monsun pobyt w parku zakwaterowania, ale muszą przynieść własne żywności z kontynentem chyba pozostanie z Chao naam na Koh Lipe

Bungalowy mogą być zarezerwowane w biurze w parku Pak Bara (tel. 074 711 38 / 3), ale angielski nie jest używany, czy poprzez Royal Departament Leśnictwa (tel. 025 614 292) w Bangkoku, W Koh Tarutao i / lub Koh Adang, można przynieść jedzenie własnych z Satun z Pak Bara - park restauracje są trochę drogie i nic nie napisać o domu.

 

English Indonesia Israel Arab Hungary Czech Brazil Finland Sweden Norway Belgium Denmark Netherlands Poland Portugal Spain France Italy Germany Russia Turkey VietNam China Korea Japan Thai