Czech  Czech

Koh Lipe

Koh Lipe pláže funkce jasná, klidná a mělká voda. Existují 4 hlavní pláže,

 
Pattaya Beach, Koh Lipe

 

Foto Bundhaya Resort

Koh Lipe neprodleně je na jih od Koh Adang a je osídlena asi 500 Chao naam, kteří se říci, že vznikl na Koh Lanta v Krabi Province. Ty závisí na rybolovu a některé pěstování zeleniny a rýže na plošší části ostrova.

Koh Lipe se mimo území národního parku Tarutao příslušnosti, a jako taková je osvobozena od zákony a předpisy, které chrání zbývající části národního parku. Ostrov je rychle rostoucí, aby odpovídaly požadavkům na zvýšení turistického ruchu, a stojí nemálo problémů s odpadky a zvířat. Jedním z důvodů je zvyšující se počet turistů, je zde "Tarutao Survivor" na televizní reality show.

Koh Lipe není pod kontrolou park, a tak se stal hlavním místem pro pobyt v této části parku, vzhledem k omezené možnosti na Koh Adang. Několik bungalov operace byly zřízeny v hlavní vesnice podél východního pobřeží a na Pattaya Beach, na jižní straně ostrova. Existují také jednu nebo dvě jednoduché restauracemi a obchody v hlavní vesnici. Můžete chodit po souši mezi obcí a Hat Pattaya přibližně 20 až 30 minut, nebo trvat dlouho-ocas osobní loď pro 30B.

Je korálový útes podél jižní straně je malý ostrov, a několik malých pláží zátoky. V Chao naam může poskytnout pronájem lodí na nedaleké ostrůvky ringed do korálové útesy.

Pattaya Beach je nejhezčí ze dvou hlavních pláží, jaká je v přední části Chao stanoví obec je částečně pokrytý kotviště lodí a některé odpadky. Nicméně, malý ostrov naproti vesnici, Koh Kra, má několik dobře-konzervy korálů a činí pro jemné šnorchlování. Můžete snadno plavat tam z vesnice pláži. Bundhaya Resort Pattaya se nachází na pláži.

Dá tábor zde, nebo pronajmout chýše z Chao naam 200B za 300B na noc na některý z několika operací bungalov v blízkosti hlavní vesnice podél obou východním a západním pobřeží.

Místa k pobytu & Sežer

Oficiálně Koh Tarutao Národní park je otevřen od listopadu do května, návštěvníky, kteří se objeví na ostrovech během monzun sezóna může zůstat v parku ubytování, ale musí přinést své vlastní jídlo z pevniny, pokud pobývají s Chao naam na Koh Lipe.

Bungalovy lze objednat v parku úřad v Pak Bara (tel. 074 711 38 / 3), ale ne anglicky mluví zde, nebo prostřednictvím Royal Lesnictví oddělení (tel. 025 614 292) v Bangkoku, Koh Pro Tarutao a / nebo Koh Adang, že budete chtít, aby některé potraviny z vlastní Satun v Pak Bara - park, restaurace jsou trochu drahé a nic psát o domácí.

 

English Indonesia Israel Arab Hungary Czech Brazil Finland Sweden Norway Belgium Denmark Netherlands Poland Portugal Spain France Italy Germany Russia Turkey VietNam China Korea Japan Thai